Pracownicy z Ukrainy - D&R Logistics - Agencja Pracy Tymczasowej

Pracownicy z Ukrainy

Potrzebuje pracowników z Ukrainy

Przez dłuższy czas popularnym rozwiązaniem na wypełnienie braków kadrowych jest zatrudniania obcokrajowców. W Polsce często mamy do czynienia z zatrudnieniem pracowników ze wschodu. Szczególnie z Ukrainy i Białorusi oraz Mołdawii i Uzbekistanu. Pracownicy ze wschodu szukają stałej i pewnej pracy, lepszych zarobków, a polskie firmy w stanie to zabezpieczyć. Przeprowadzka do innego kraju, nawet tymczasowa wiąże się z odpowiedzialnością. Zaproszenie pracowników z zagranicy w żadnym razie nie oznacza spadku jakości pracy. Wręcz przeciwnie.Często osoby, którym trudniej jest dostać się pracy – bardziej ją doceniają i mają więcej motywacji. 

 

Jaki ma wpływ na zatrudnienie pracowników z Ukrainy agencja pracy?

 

 Agencja dobiera najlepsze oferty pasujące do kandydatów ich według umiejętności i kwalifikacji,

  • Pomaga w uzyskaniu wizy pracowniczej lub karty pobytu,
  • Gwarantuje bezpieczne warunki pracy, ubezpieczenie zdrowotne,
  • Zmienia życie kandydatów z Ukrainy na lepsze i będzie niezależne,
  • Firma pomaga polskim przedsiębiorcom malym i duzym na wypełnienie braku kadrów w najlepszych cenach i krótkim terminie.

Szukam pracowników z Ukrainy 

 

Procedura zatrudniania pracowników z Ukrainy w Polsce jest względnie prosta. Dla pacy krótkoterminowej i sezonowej możemy zarudnić pracowniką w oparcie o umowę zlecenie lub umowę o pracę, ale musimy uzyskać zezwolenie na pracę sezonową. Jak również takie zezwolenie na pracę dla obcokrajowca musimy uzyskać przy każdym zatrudnieniu pracownika do nowej firmy. Zezwolenie na pracę sezonową wydaje starosta na okres maksymalnie 9 miesięcy w roku. Opinia starosty dla obywateli Ukrainy nie jest potrzebna. Czyli nie musimy badać rynek i potwierdzać potrzebę zatrudniania obcokrajowców zamiast obywatela kraju. 

 

Pracownik z Ukrainy w celu wykonywania pracy długoterminowej musi posiadać kilka ważnych dokumentów:

  • Zezwolenie na pobyt ( może nim być wiza lub karta pobytu czasowego lub stałego)
  • Zezwolenie na pracę (wydawane maksymalnie na 3 lata).
  • Aby pracownik mógł ubiegać się o wizę w celu wykonywania pracy musimy wyrobić oświadczenie o powierzeniu pracy cudzoziemcom. 

 

Jeżeli chcemy przedłużyć umowę z pracownikiem, to również musimy pamiętać, aby przedłużyć zezwolenia na pracę. Nowy wniosek należy złożyć maksymalnie 30 dni przed upływem ważności poprzedniego zezwolenia. 

 

Pracownicy z Ukrainy w Polsce

 

Już od wielu lat na terenie całej Polski możemy spotkać osób, przyjeżdżających z różnych regionów Ukrainy w poszukiwaniu lepszego życia i bezpieczeństwa dla swojej rodziny. Ukraiński i rosyjski języki są podobne do polskiego. Polska i Ukraina znajdują się obok siebie. Dzięki temu, że w Polsce mieszka ponad 2 miliony obcokrajowców,  z których – ponad okolo 1,4 milionów ukraińców – nasze sąsiedzie mogą duzo latwiej i szybciej się adaptować do warunków pracy i zamieszkania w nowym kraju, niż osoby z innych państw.  

 

Rekrutacja pracowników z Ukrainy      

 

Gdzie szukać pracowników z Ukrainy ?  Outsourcing pracowników z Ukrainy może być słusznym rozwiązaniem dla twojej firmy. Procedury zatrudnienia coraz bardziej uproszczone i dobrze znane Gdzie szukać pracowników z ukrainy? Najczęściej osoby z Ukrainy poszukujące pracę w Polsce jeszcze nie mówią po polsku, dlatego rekrutacja odbywa się poprzez agencje pracy i firmy outsourcingowe. Również istnieje wiele portali ogłoszeń, gdzie są publikowane oferty pracy, a takoż CV kandydatów. Firmy poszukujące pracowników z Ukrainy będą w stanie uzyskać zmotywowanych pracowników, jak również zaoszczędzić koszty. 

 

Agencja pracy – pracownicy z Ukrainy 

 

Pracownicy z Ukrainy szukają pracy tymczasowej, ale często chcą zatrzymać się na stałe, co gwarantuje dla pracodawcy korzystne inwestycje w koszt zatrudnienia. Również wiemy, że osoba, przyjeżdżająca na zarobki jest gotowa do nadgodzin i pracy w niedziele oraz święta. Dlatego agencja pracy posiada już bazę kandydatów do pracy i agencje współpracujące na terenie Ukrainy, które ułatwiają proces poszukiwania i zatrudniania personelu. Zajmujemy się również procesem uzyskania zezwolenia na pracę, kart pobytu i całym procesem legalizacji pobytu i pracy. 

 

Poszukuję pracowników fizycznych z Ukrainy

 

Oferty pracowników z Ukrainy znajdziesz w naszej agencji pracy. Dostarczamy oferty pracowników do prac fizycznych, w tym wykwalifikowanych pracowników do prac budowlanych, techników, kelnerów, kucharzy, serwisów sprzątających, pracowników hoteli, pracowników do produkcji, pracowników magazynowych i wiele innych. Charakterystyczne cechy pracowników z Ukrainy to wysoka dyscyplina, uczciwość, możliwość szybkiego zatrudnienia i kulturalność. Personel ze Wschodu zwykle jest gotowy do pracy od 200 roboczogodzin miesięcznie, w tym czasie, gdy polak już się nie zgodzi na podobne warunki pracy. Stawki między polakiem, a ukraińcem po trochu się wyrównują. Natomiast robotnicy z Ukrainy wciąż ratują rynek pracy w Polsce, szczególnie na stanowiskach do pracy fizycznej. 

Script logo