Wynajem Pracowników - D&R Logistics - Agencja Pracy Tymczasowej

Wynajem Pracowników

Wynajem pracowników

Co się kryje za pojęciem wynajmu pracowników? Czym wynajem pracowników na godziny może być korzystny dla mojej firmy? Wynajęcie  pracownika do innej firmy to sposób na optymalizację kosztów i przebiegu zatrudnienia w twojej firmie. Jeśli obecnie masz za dużo osób w biurze, a jednak doceniasz swoich pracowników i chcesz utrzymywać dla nich miejsca pracy – skorzystaj z opcji  wypożyczenie pracownika do innej firmy.  Możesz to zrobić w formie miesięcznej lub godzinowej. W tej sytuacji wygrywają wszyscy. Pracownik utrzymuje swoje miejsce pracy, nie rozwiązujesz z nim umowy. Dział kadr i płac nie angażuje się w proces zwolnienia personelu i może się skupić na ważniejszych procesach. Jak również i firma, która potrzebuje pracownika, ale tymczasowo – ma możliwość takiego pracownika od Ciebie wynająć. 

 

Wynajem pracowników fizycznych

Pracownicy fizyczne często są potrzebne do projektów tymczasowych, ale nie koniecznie. Projekty budowlane, firmy sprzątające, firmy kurierskie, przeprowadzki, prace remontowe, zatowarowanie sklepu i wiele innych prac, gdy firma może skorzystać z wynajmu pracowników – leasingu. Nie tracisz czasu i kosztów na poszukiwanie i przeszkolenie personelu – znajdziemy fachowców za Ciebie. 

 

Wynajem pracowników z zagranicy

Kolejnym sposobem na oszczędność kosztów prowadzenia firmy jest zatrudnianie personelu z zagranicy. Wynajem pracowników między firmami może się wydawać procesem skomplikowanym na początku, szczególnie w przypadku zatrudniania cudzoziemców. Natomiast firma leasingowa, zajmująca się wynajmem doskonale orientuję się w kwestiach prawnych i pozwoleniach na pracę. Zatrudnienie pracowników odbywa się w oparciu o ustawy o zatrudnianiu cudzoziemców. Wiemy jakie dokumenty są potrzebne, żeby uzyskać pozwolenie na pracę tymczasową lub sezonową dla obywateli każdego kraju.

 

Wypożyczenie pracownika za granicę

Twoje pracownicy również mogą być oddelegowani za granicę do pracy lub na staż. Firma leasingowa razem z działem prawniczym sprawdzą niezbędny zakres dokumentów do takiej wyprawy, warunki pracy, warunki uzyskania wizy, czas na jaki maksymalnie może być oddelegowany pracownik, jak i również zadbamy o komfortową podróż i adaptację pracowników. Opcjonalnie również istnieje możliwość pozyskiwania i wynajęcia mieszkanie dla personelu.

 

Wynajem pracowników do innej firmy 

Jeżeli planujesz wynajem własnych pracowników innej firmie- musisz przede wszystkim uzyskać zgodę pracownika, zawartą na piśmie. Takiemu pracownikowi po uzyskaniu zgody możesz udzielić bezpłatny urlop. Praca sezonowa się wiąże ze zmianami w zapotrzebowaniu pracowników w rolnictwie, hurtowniach i na produkcji. W momencie, gdy popyt na pracę się zmiania musimy szybko zareagować, wtedy mamy możliwość uzyskać dodatkowy przychód za wynajmowanego pracownika.

 

Wynajem pracowników jako usługa kompleksowa

Wynajmując pracowników – nie odprowadzać składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne i nie rozliczasz pracowników. Tym się zajmuję firma outsourcingowa. Szukamy i zatrudniamy niezbędnych według potrzeb klienta specjalistów, szykujemy cały komplet dokumentacji. Przed, w trakcie i po zakończeniu umowy – wszystkie papiery dotyczące pracowników, jak i również odpowiedzialność prawna za zgodne z ustawą zatrudnianie cudzoziemców – leży po stronie agencji outsourcingowej. Firma outsourcingowa:

  • wyszukuje najlepszych kandydatów, 
  • przeprowadza rozmowy rekrutacyjne, 
  • pomaga uzyskać wizę i pozwolenia na pracę
  • pomaga w przeprowadzkach, wynajmie mieszkania i adaptacji pracowników,
  • firma jest odpowiedzialna za prawidłowy i terminowy  przebieg dokumentacji,
  • rozliczanie pracowników, wypłaty wynagrodzeń, 
  • odprowadzanie składek.

Wynajem pracowników jest możliwy w oparciu o ustawę o pracy tymczasowej. Umowa zawiera porozumienie agencji pośredniczącej z pracodawcą i pracownikiem.

 

Poniżej zapoznasz się z cennikiem na  wynajem pracowników do innej firmy  i wypożyczenie pracowników pomiędzy pracodawcami.

Script logo